Zapowiedzi i plany na sezon 2021

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dowiedzcie się, co szykujemy dla Was w nowym sezonie Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

KATEGORIE WIEKOWE – BĘDZIE PROŚCIEJ

Upraszczamy zasady grupowania w kategorie. Masz trójkę z przodu, jesteś w kategorii trzeciej. Masz czwórkę z przodu, jesteś w kategorii czwartej. Jeśli któraś z kategorii będzie szczególnie liczna – to podzielimy je co pięć lat. Wszystkie kategorie młodzieżowe będą dwuletnie. Kategorie na dystansie Fit będą zgodne z kategoriami obowiązującymi w Polskim Związku Kolarskim.

 

MODYFIKACJE HOBBY I FIT

Uznaliśmy, że wraz z Waszymi oczekiwaniami należy zająć się długością dystansów Hobby i Fit. Wielu z Was uważało, że przejazd na dystansie Hobby był za krótki. Dlatego proponujemy, aby na dystansie Hobby zostały wyłącznie najmłodsze dzieci zostały na Hobby. Kategorie wiekowe od żaka w górę (od 11 do 18 roku życia) zapraszamy na Fit. Tym samym, dystans Fit stanie się dystansem dla młodzieży, dla początkujących osób dorosłych i dla osób starszych, które nie chcą ścigać się na trudniejszych, bardziej wymagających dystansach. Uwaga! Dystans Fit nie będzie to dystans wyścigowy. Raczej wprowadzającym w klimaty Mazovii i dającym możliwość łagodnego wejścia w świat maratonów MTB.

 

SKRACAMY ½ PRO

Mamy w planach delikatne skrócenie ½ Pro. Dlaczego? Aby część startujących na Fit przeszła do tego właśnie dystansu. Wierzymy, że sobie z tym poradzą.

 

SUPERPRO – BĘDZIE CZY NIE?

Nie. Nie planujemy wprowadzić extragigasuperdługiego dystansu. Z przyczyn organizacyjnych oraz ekonomicznych. Przy każdym maratonie pracuje nieraz od 40 do 80 osób, z każdym trzeba się potem rozliczyć i zapewnić mu zapłatę. Wydłużenie godzin trwania maratonu przy organizacji bardzo długiego dystansu spowodowałoby wydłużenie godzin pracy i zwiększenie kosztów maratonu. Ponadto, taki dystans opóźniłby organizację dekoracji, co spowodowałoby, że do domu wyruszylibyście znacznie, znacznie później.

 

KALENDARZ MAZOVII A ODWOŁYWANIE MARATONÓW

Mamy nadzieję, że już widzieliście nasz plan maratonów na 2021 rok. Jesteśmy przygotowani na różne pandemiczne zawirowania. Jeśli nie będziemy w stanie zorganizować pierwszego maratonu -czyli tego zaplanowanego na 21 marca, to przerzucamy go na dwa tygodnie po finale cyklu z 3 października. Jeśli nie uda się nam zorganizować drugiego maratonu, to przerzucamy go na kolejny tydzień października. Naszym celem jest przeprowadzenie całego, 10-etapowego cyklu maratonów MTB w sezonie 2021. Dzięki temu klasyfikacja generalna nie ulegnie zaburzeniu.

 

LEPIEJ ZE ZNAKOWANIEM TRAS

Dlaczego źle nam szło z oznaczaniem tras w zeszłym sezonie? Dopadła nas pandemia. Pracowaliśmy z ekipą okrojoną o 2/3 standardowego składu. Część obowiązków Cezary musiał robić w pojedynkę. To powodowało błędy. Ale wyciągnęliśmy wnioski z naszych pomyłek. Wiemy, co poprawić – i wiemy, jak to zrobić. Chcemy, aby każdy dystans był zapisany na GPX. Tzw. „zamanakilometry”, czyli nowy układ miar, w sezonie 2021 już się nie powtórzą.

 

PLAN MIASTECZKA

Chcemy przygotować dla Was plan miasteczka dla każdego maratonu: gdzie są toalety, gdzie jest biuro zawodów, skąd będzie start, w którym kierunku będziecie ruszać etc. To mała innowacja planowana przede wszystkim z myślą o tych, którzy będą startować u nas po raz pierwszy.

 

CO Z NAJDŁUŻSZYM MARATONEM MTB?

W tym sezonie na 24H MTB Marathon zapraszamy Was do Janowa Lubelskiego. Dlaczego właśnie tam? Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy, jak dobrać lokalizację, aby przez całą dobę – a zwłaszcza po zmroku – zapewnić zawodniczkom i zawodnikom jak najlepsze warunki do ścigania się. To miejsce wybraliśmy także ze względu na współpracę ze świetną ekipą rowerową z Janowa, która pomoże nam w organizacji maratonu.

 

GWIAZDA POŁUDNIA ZNÓW ZABŁYŚNIE?

Walczymy o naszą górską etapówkę. I póki co, idzie nam całkiem nieźle. Tak, wiemy. Ubiegłoroczna edycja była daleka od naszych i Waszych oczekiwań. Dlatego w tym sezonie stawiamy na perfekcyjną organizację. Liczymy, że pomoże nam w tym silna ekipa z Wadowic. Z tych właśnie przyczyn Gwiazda Południa w tym roku będzie ograniczona do jednej lokalizacji i potrwa przez trzy dni. Baza zawodów – w Wadowicach. Jeśli chodzi o długość tras, to na ½ Pro trzeba będzie spędzić na rowerze ok. 2 godzin, a na Pro – nawet i 5 godzin.

 

WSIĄDZIEMY NA TRENAŻERY?

W sezonie 2021 chcemy wrócić do wirtualnych wyścigów. Jeśli będzie taka potrzeba wymuszona pandemią, to uruchomimy cykl zawodów na trenażerach. Ofertę rywalizacji poszerzymy o trasy z Hiszpanii, które nagraliśmy podczas zgrupowań w Hiszpanii.