Jesienią dorzućmy do ognia w Piasecznie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kto zamiast ciepłego kominka wybiera podnoszące adrenalinę starty MTB, ten melduje się w niedzielę 3 października w Piasecznie na dziewiątym etapie Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Do wyboru będą cztery dystanse: młodzieżowy Hobby (7 kilometrów), rekreacyjny Fit (22,6 kilometrów) oraz najbardziej wymagające: ½ Pro (40 kilometrów) i Pro (58 kilometrów) z odcinkiem XC. Odbędą się też darmowe zawody z Rybką MiniMini dla dzieci do 6. roku życia. Baza zawodów, a także start i meta wszystkich dystansów będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16. Tam też będzie się można zapisać w dniu zawodów, tj. w niedzielę 3 października. Zapisy trwają już on-line – warto z nich skorzystać, aby w dniu maratonu nie zaprzątać sobie głowy formalnościami.

Z maratonem w Piasecznie jest jak ze zniczem olimpijskim. Raz rozpalony, nie gaśnie nigdy. Będziemy tu już siedemnasty rok z rzędu, bo czujemy się tu znakomicie i znakomicie jesteśmy traktowani. Niezmiennie czuję tutaj inspirację do wytyczania nowych tras czy ulepszania tych już istniejących, czego najlepiej dowodzi niedawno wprowadzony odcinek XC – opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Piaseczno było pierwszym naszym maratonem Mazovii. Zorganizowaliśmy go na zaproszenie ówczesnego rowerowego aktywisty i radnego Daniela Putkiewicza, który dziś jest burmistrzem Piaseczna.