Oświadczenie ws. oznakowania tras Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Sytuacja, do jakiej doszło podczas Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon była fatalnym zaskoczeniem zarówno dla Was, jak i dla nas. Jeszcze w sobotę wszystkie cztery dystanse były przygotowywane za pomocą tabliczek kierunkowych. Sama końcówka trasy miała zostać nieoznaczona znakami ze względu na rezerwat, gdzie nie można wieszać oznaczeń innych niż taśmy i ten komunikat został podany przed startem w sektorach startowych, bez obaw, że kierunek trasy będzie nieczytelny.

W niedzielę zorientowaliśmy się, że doszło do świadomego, złośliwego usunięcia części oznakowania. Niestety, działania wandala lub wandali uniemożliwiły Wam ukończenie maratonu na wybranych przez Was dystansach. Jednocześnie, skala zniszczeń nie pozwoliła pracownikom Zamana Group na przywrócenie oznakowania do pierwotnego stanu.

Robiliśmy co w naszej mocy. Dlatego opóźniliśmy start zawodów o 30 minut, pracując w tym czasie na trasie i starając się naprawić szkody.

Niestety – ze względu na fakt, że na potrzeby maratonu mieliśmy zamkniętą drogę wojewódzką na określony czas, nie mogliśmy przedłużać opóźnienia.

Podkreślamy, że w 17-letniej historii Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest to sytuacja bez precedensu. Nigdy wcześniej działania osób trzecich – działania, podkreślmy chuligańskie – nie wpłynęły w takim stopniu na przeprowadzenie zawodów.

Widzieliśmy Wasze zdenerwowanie. Rozczarowanie. Zniechęcenie. Nasza emocje były tym gorsze, że mimo gorączkowych starań, byliśmy bezradni.

Tym samym, postanawiamy, że

  1. do klasyfikacji generalnej cyklu będzie liczył się o jeden maraton mniej, czyli tak jakby ten maraton się nie odbył. Dotyczy wszystkich dystansów rozgrywanych podczas Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon
  2. wszyscy zawodnicy, którzy jechali dystans 1/2PRO i PRO w Józefowie otrzymują darmowy start na maratonie w Piasecznie 3 października. Zawodnicy ci zostaną automatycznie przesunięci na listę startową Piaseczna i nie będą musieli już dopełniać formalności. Wystarczy, że stawią się na starcie w Piasecznie*.

Trasa Hobby była oznakowana prawidłowo. Na szkody wyrządzone przez nieznanych sprawców były na tyle niewielkie, że znaczna większość zawodników pokonała trasę bez przeszkód i dekoracje na tych dystansach odbyły się zgodnie z planem. 

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy mimo trudności pomagali sobie wzajemnie. Dowiedliście, że nawet w tak niełatwych warunkach potraficie zachować się fair play.

* Do piątku 24 września istnieje możliwość przeniesienia startu na maraton w Michałowicach 17 października, ale w tym celu należy napisać prośbę na adres biuro@zamanagroup.pl