Mrozy Gravel Race

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Co tam aura, co tam zima! Nas ciągnie na rower, a my ciągniemy Was do Mrozów na pierwszą odsłonę naszego cyklu Gravel Race. Na trasę ruszamy już w niedzielę 12 grudnia. Partnerem wydarzenia jest Gmina Mrozy.

Trasa to optymalnie wyważone proporcje: 75% jazdy odbędzie się po szutrach, a 25% po malowniczych asfaltowych drogach. Całość będzie oznakowana tak, by kolarze czuli pełny komfort z jazdy. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, rowery z kierownicami typu baranek pojadą w osobnej grupie niż rowery z prostymi kierownicami. Na trasie zapewniony będzie bufet, gwarantujący dostawę niezbędnych kilodżuli. Za peletonem jechać będzie mobilna pomoc techniczna, zapewniająca błyskawiczną pomoc choćby przy zmianie dętki.

Mrozy Gravel Race to premierowa odsłona mojego nowego cyklu. Zapraszam mieszkańców Mrozów i wszystkich kolarzy spragnionych sportowej, dynamicznej rywalizacji do startu w tej formule. Jazda rowerami typu gravel zyskuje szaloną popularność, a tereny wokół Mrozów idealnie nadają się do tego rodzaju wyścigów” – zapowiada Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i organizator kolarskich zawodów już od 17 lat.

„Aby wystartować w zawodach, warto mieć rower stricte gravelowy. Ale odpowiedni będzie też rower MTB, przełajowy, a nawet szosówka. Pod warunkiem, że można zamontować w niej opony powyżej 32 milimetrów. I kto wie, czy to takie rowery nie będą najszybsze na trasie w Mrozach?” – zastanawia się Cezary Zamana.

Zapisy on-line już trwają – wystarczy kliknąć tutaj, by przenieść się do wygodnego panelu on-line.