Wyścig w sercu Kampinosu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rozpocznij wiosnę od mocnego akcentu – czyli gravelowego wyścigu po Puszczy, wydmach i bezdrożach. W niedzielę 27 marca zapraszamy na Leoncin Mazovia Gravel Race.

O oddech podczas Mazovia Leoncin Gravel Race może być trudno. Zwłaszcza na dłuższym, ponad 60-kilomerowym dystansie Pro. To na tej trasie peleton powinien spodziewać się najszerszego wachlarza różnorodnych przeszkód. Szuter będzie przemieniał się w leśne dukty czy asfaltowe drogi. Pokonać trzeba będzie unikatowe w skali europejskiej wydm śródlądowych leżące na terenie gminy Leoncin. Konieczne będzie też zanurzenie się w samym sercu Kampinosu.

Drugi dystans – Fit – mierzy 32,5 kilometra i został przygotowany z myślą przede wszystkim o początkujących czy kobietach. Tutaj bardziej liczyć się będą wrażenia ze spokojnej jazdy po malowniczych terenach. Dystans Fit będzie znakomitym wprowadzeniem do świata gravelowych wyścigów.

Same zawody Mazovia Leoncin Gravel Race też są wprowadzeniem – do nowego cyklu autorstwa Cezarego Zamany. Zaplanowane na ten rok cztery gravelowe wyścigi to sportowa propozycja triumfatora Tour de Pologne kierowana do wszystkich, którzy w ostatnich miesiącach połknęli gravelowego bakcyla. Tym, co odróżnia Mazovia Gravel Race od pozostałych tego typu wyścigów to mocne osadzenie zawodów na Mazowszu.

Do Leoncina warto zabrać klasyczny gravelowy rower. Ale jeśli takiego nie mamy, sprawdzi się też rower górski. Bez obaw wystartować można też na rowerze szosowym – pod warunkiem, że zamontujemy w nim oponę o grubości 32 milimetrów. W ostateczności, można zameldować się też z rowerem trekkingowym.

Zapisy na Mazovia Leoncin Gravel Race już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line. Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 27 marca w Biurze Zawodów. Wszystkie informacje o wyścigu, a także panel do zapisów można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu.

Partnerem w organizacji wyścigu jest Urząd Gminy w Leoncinie.