Let’s get this party started!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Urodzinowy sezon Mazovii rozpoczynamy 10 kwietnia w Michałowicach!

Organizując swój pierwszy maraton osiemnaście lat temu, nie podejrzewałem, że moja przygoda jako dyrektora sportowego Mazovii potrwa tak długo. Wciąż jednak w moich zawodach chcą ścigać się zawodniczki i zawodnicy. Jestem więc szczęśliwy, że mogę pomóc im w realizacji ich sportowych wyzwań” – zaznacza Cezary Zamana, znakomity kolarz, triumfator Tour de Pologne i szosowy mistrz Polski.

Sportowych wyzwań nie braknie i w Michałowicach. Cezary Zamana zdążył już poznać specyfikę tego terenu. Wie wszystko o tutejszych ścieżkach, zakrętach i przeszkodach. Potrafi ułożyć z nich misterną układankę, do której rozwiązania trzeba będzie siły w nogach, umiejętnego rozłożenia sił oraz wytrzymania presji rywala, który jedzie nam na kole, czyhając na najdrobniejsze potknięcie, na najmniejszą stratę rytmu pedałowania.

Takie emocje gwarantuje najtrudniejszy dystans, czyli Pro (54,2 kilometra). Znacznie spokojniej, a momentami nawet rekreacyjnie będzie na dystansach Fit (20,5 kilometra) oraz młodzieżowym Hobby (5,2 kilometra). Do Michałowic zawita też znana z telewizyjnych dobranocek Rybka MiniMini. Zorganizuje ona darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia.

Zapisy na Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line. Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 10 kwietnia w Biurze Zawodów.

Współorganizatorem zawodów Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest Urząd Gminy w Michałowicach. Patronat nad maratonem objęła wójt Michałowic Małgorzata Pachecka.

Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.