Olsztyn ¡olé!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Nie przegapcie pierwszego wakacyjnego maratonu Mazovii. 3 lipca zabieramy Was do przepięknego Olsztyna.

Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, co roku udowadnia, że Olsztyn to raj dla pasjonatów kolarstwa górskiego. Miast jechać do obleganego Zakopanego na południu Polski i tam, na Podhalu, szukać dla siebie górskich single tracków, Cezary Zamana otwiera kolarzom oczy na ulokowany w północnej Polsce skarb.

„Jazda po tutejszych terenach przypomina łapanie byka za rogi” – uśmiecha się Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne. „Trzeba mocno trzymać kierownicę, stale utrzymywać koncentrację na najwyższym poziomie i kontrolowanie roweru, aby nie spłatał nam jakiegoś figla. I gdy już dojedziemy do metę, po pokonaniu tych wszystkich przeszkód, czujemy taką satysfakcję, jak gdybyśmy faktycznie ujarzmili dziką bestię” – dodaje Cezary Zamana.

Współorganizatorem zawodów w Olsztynie jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Honorowy patronat nad maratonem objął Prezydent Olsztyna, dr Piotr Grzymowicz.

Zapisy na Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy skorzystać z panelu on-line. Zapisać się będzie można także w biurze zawodów w dniu maratonu. Start w wyścigu z Rybką MiniMini jest darmowy.