Nimfy, rusałki i amory, czyli maraton w Brodnicy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeśli gdzieś w Polsce można spotkać zjawiskowe mityczne postacie, to z pewnością wyłącznie pośród przepięknych brodnickich jezior czy rozlewisk. A to za sprawą zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon, między rusałkami i nimfami pojawią się amory – setki amortyzatorów, w które wyposażone będą Wasze rowery.

Brodnickie trasy zawsze należą do czołówki jeśli chodzi o stopień trudności. Zwłaszcza dystans Pro wymagać będzie pełnej koncentracji oraz żelaznej kondycji. Piękno tamtejszego krajobrazu może być dla wielu mylące, gdyż pod łagodnie szumiącymi drzewami lub obok szafirowych jezior kryją się bezlitosne dla mięśni podjazdy, wybijające z rytmu zakręty czy domagające się maksymalnej koncentracji wąskie single tracki.

Nieco więcej luzu będzie na dystansie Fit, a dystans Hobby został wytyczony tak, aby startująca na nim młodzież oraz dzieci mogła bezpiecznie rywalizować. Nie sposób, aby w krainie jezior nie odbyły się Zawody z Rybką MiniMini, czyli darmowy wyścig dla dzieci do szóstego roku życia. Jedynym warunkiem startu dla najmłodszych sportowców jest sprawny rower oraz kask.

Współorganizatorami zawodów są Urząd Miejski w Brodnicy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brodnicy. Baza zawodów, start i meta będą zorganizowane przy Jeziorze Niskie Brodno. W dniu maratonu otwarte zostaną tam dwa nowe pomosty oraz przystań.

Zapisy na Brodnica Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy skorzystać z internetowego systemu zapisów. Zapisać się będzie też można w dniu zawodów, odwiedzając Biuro Zawodów.