Trzeba jechać!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rozpoczynamy decydującą część sezonu Mazovii. Przed nami trzy ostatnie maratony, podczas których zdecydują się losy klasyfikacji generalnej. Najbliższy maraton to ściganie się w Piasecznie. Zapraszamy Was do pełnych niespodzianek, różnorodnych Lasów Chojnowskich. Jedziemy w niedzielę 4 września.

Cezary Zamana upodobał sobie chojnowskie lasy, by tam wytyczać jedne z najbardziej wymagających fragmentów w całym sezonie. Dość wspomnieć, że to właśnie tam czekać będzie dwukilometrowy odcinek XC. Niby tylko dwa kilometry, ale zbagatelizowanie tego kluczowego fragmentu może mieć niebagatelne konsekwencje dla końcowych wyników. Ale i inne części tras wymagać będą uwagi. Trasy będą zróżnicowane tak, jak zróżnicowane są same Lasy Chojnowskie, bory mieszane i grądy mieszają się z porastającymi podmokłe doliny gęste lasy łęgowe i torfowiska niskie.

Baza zawodów, a także start i meta wszystkich dystansów będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16. Tam też będzie się można zapisać w dniu zawodów, tj. w niedzielę 4 września. W niedzielę przyjmowane będą też zapisy na zawody z Rybką MiniMini. Zapisy trwają już on-line – warto z nich skorzystać, aby w dniu maratonu nie zaprzątać sobie głowy formalnościami.

Zadanie publiczne pn. „Mazovia MTB Marathon- maratony rowerowe na Mazowszu” jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.