Opis trasy z Mazowieckiej Rawy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zapoznajcie się z opisami tras, czekających na Was podczas Rawa Mazowiecka Cisowianka Mazovia MTB Marathon (18 września). Po więcej szczegółów, a także do zapisów, zapraszamy tutaj.

Jazdę w Rawie Mazowieckiej zaczynamy szeroką prostą z ulicy Tatar 1A. Po 500 metrach skręcacie w kilometrowy, równie szeroki, ale lekko wznoszący się odcinek ul. Dolnej. Na 1,5 km wjeżdżacie w polną drogę, a następnie na 2. kilometrze macie większą łachę piachu (ok. 100 metrów). Bez problemu przejedziecie obok niej, nie zakopując się w piaszczystym podłożu.

Na 2,5 kilometrze spotka Was 200 metrowy wąski podjazd, by dla odmiany na 3. kilometrze rozpocząć szybki zjazd po trawie.

Na odcinku 3,5 – 4,5 km zmierzycie się z trudniejszym terenem: podjazd, kręte single i szybki zjazd w kierunku miejscowości Chrusty. Następnie przed Wami 300-metrowy odcinek asfaltu z bardzo ostrymi zakrętami, po którym, na 5. kilometrze nastąpi kilometrowy przejazd wąskimi, leśnymi singlami z trudniejszym podłożem.

Na 6. kilometrze musicie być gotowi na odcinek 350 metrów najtrudniejszego na trasie podłoża, mocno wybijającego z rytmu jazdy. Następnie wyjazd na ścieżkę rowerową, by potem ostatni raz zawitać na asfalt na ulicy Tatar. Tutaj metę ma dystans Hobby.

A dystanse Fit i Pro powtarzają pierwsze 1000 ze startu, jadąc ulicą Dolną. Potem na 8. kilometrze skręcacie, ale w lewo, jadąc polnym duktem pod górę. Na 10. kilometrze wjedziecie w szybsze dukty leśne, by po 2000 metrach wpaść na klasyczny rollercoaster: raz góra, raz dół. Szykujcie się na zmienne podłoże.

Niedługie, bo liczące ok. 50-70 metrów, łachy piachu czekają Was na 14. oraz 17. kilometrze. Zwracamy na to uwagę, bo jeśli macie opony zbyt mocno nabite, czekać mogą Was trudności z przejazdem (przy mojej wadze 80 kg i kołach 29 cali z oponą 2.1, sprawdza się ciśnienie 1,8 z przodu i 2,2 z tyłu ).

Na 19. kilometrze, zaraz po szybkim zjeździe mamy rozjazd dystansów: Fit mknie w lewo na metę, a Pro odbija w prawo, by powtórzyć 13 kilometrów wspólnie przejechanych z Fit. Ale uwaga, uwaga: tuż po rozjeździe dystans Pro musi pokonać najtrudniejszy podjazd w Rawie Mazowieckiej. Podjazd, który będzie przekraczać 10 procent nachylenia.