Dziki gravel, czyli jazda po Kampinosie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Na ostatni wyścig cyklu Mazovia Gravel Race zabieramy Was do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wspólnie z władzami Starostwa Powiatowego Warszawskie Zachodnie, wytyczyliśmy malowniczą, urozmaiconą, ale i wymagającą trasę w Kampinosie.

Dystans Fit w połowie składa się z pięknych duktów leśnych, w 20 procentach z duktów i szutrówek polnych oraz w 30 procentach z dróg asfaltowych. Dystans Pro to w 60 procentach dukty leśne, w 25 procentach dukty polne i w 15 procentach drogi asfaltowe.

„Trasa zapowiada się na przepiękną i bardzo urozmaiconą. Zawodnicy wystartują w mniejszych grupach i trzymać się będą głównie szlaków rowerowych” – zapewnia Cezary Zamana, dyrektor sportowy cyklu Mazovia Gravel Race. Więcej o charakterystyce trasy przeczytacie tutaj.

W zawodach udział weźmie mistrzyni Barbara Borowiecka – kolarka przełajowa, górska i szosowa. To wielokrotna medalistka oraz mistrzyni Polski w maratonie MTB oraz pierwsza mistrzyni Polski w gravelu. Wspólny start z Basią Borowiecką będzie znakomitą okazją, by podpytać o treningi, o sprzęt, o technikę jazdy.

Na najmłodszych kolarzy – tych do 12. roku życia – czeka dystans Hobby. Na jego 3,-5-kilometrowej trasie będzie można w bezpieczny sposób popróbować szutrowej rywalizacji. Dla tej grupy sportowców start jest darmowy – co więcej, na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale.

Baza zawodów zostanie uruchomiona na parkingu przy szkole podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym (ul. Francisa Akinsa 6).

Współorganizatorzy zawodów to Gmina Łomianki oraz Powiat Warszawski Zachodni.

Trasy, ślady i zapisy on-line znajdziecie tutaj.