Opis trasy Mazovia MTB Zimą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dukty leśne, chotomowskie wydmy i garby, single tracki oraz interwały – to wszystko czeka na Was na trasie Mazovia MTB Zimą w gminie Jabłonna. Przeczytajcie opis trasy, aby nie dać się zaskoczyć wyzwaniom. Albo chociaż by być mniej zaskoczonym.

Startujecie z placu naprzeciwko hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Jabłonna przy ul. Partyzantów 124 w Chotomowie.

Wyjeżdżacie z bramy wjazdowej parkingu lekko w prawo, wpadając w niezbyt szeroki dukt leśny lasu chotomowskiego. Przez kolejne 300 metrów jego szerokość będzie oscylować w granicach czterech – pięciu metrów. Kolejne 400 metrów to już szerszy i bardziej utwardzony dukt leśny, by na 800. metrze trasy wjechać na równą szeroką szutrówkę. Półtora kilometra po starcie wjeżdżacie na lekki, lecz nieco węższy podjazd. Za nim zobaczycie długą na 4 kilometry, długą, szeroką i równiutką szutrówkę.

Na piątym kilometrze lekkie odbicie w prawo na miękkie podłoże. Będzie lekko pod górkę. Ale pierwszy prawdziwy podjazd rozpoczyna się na 5,5 kilometrze – to też start pierwszego singlowego odcinka. Dajecie ostro pod górę i dalej, między drzewami po garbie wydmy. I tak przez blisko 1000 metrów.

Na siódmym kilometrze ponowne wpadacie na niedługi odcinek szutru. Kolejne trzy kilometry pokonujecie szybkimi duktami.

Na 11 kilometrze zaczynacie odcinek specjalny. Poprowadzi on Was przez największe garby leśne wydm chotomowskich. Single, podjazdy, szybkie zjazdy – to jest to, na co musicie się przygotować.

Na 13,5 km trasa znów się wypłaszcza – na odcinku 2000 metrów. Na 15 kilometrze trasa znów nabiera garbów, by kilometr później powitać Was najtrudniejszym technicznie oraz wydolnościowo fragmentem zmagań. Przed Wami 300 metrów jazdy po trzech piaskowych wydmach. Dla odmiany trzy kolejne kilometry to szybkie dukty. Na 20 kilometrze wdrapiecie się krótkim stromym podjazdem na najprzyjemniejszy szybki singiel wydeptanego garbu.

Na 22 kilometrze dystans Fit, skręcając w lewo, zaczyna ostatni kilometrowy odcinek prowadzący do mety. Dystans Pro odbija w prawo, by wjechać na swoją sześciokilometrową interwałową trasę ścieżki rowerowej, krętych singli, i duktów leśnych o zmiennym podłożu. Dystans Pro na 30 kilometrze powtarza ¾ pętli Fit, które przejechał już w pierwszej fazie.

Zapisy na maraton trwają tutaj.