Prolog – monument – apogeum!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tak startuje z niepowtarzającymi się trasami Mazovia MTB Marathon 2023.

Szybkim prologiem z buzującym od energii peletonem rozpoczyna się 2 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim Mazovia MTB Marathon. I od razu odkrywa przed Wami nową, dziewiczą  trasą wzdłuż rozlewisk Narwi!

Piękno trasy pierwszego etapu Mazovii złagodzi Wasze obawy czy nawet grozę, którą budzi pędzący z szybkością Pendolino peleton, sunący po równych szutrówkach. Z szutrówek trzeba będzie nie raz i nie dwa odbić w mało uczęszczane drogi śladem rozlewisk starorzecza Narwi. I wtedy Pendolino zmieni się bardziej w off-road – miękkie podłoże będzie nie lada wyzwaniem dla rowerów nawet z tymi szerszymi oponami.

Tym samym, już od pierwszego maratonu dajemy Wam znać, że czekają na Was trasy wyjątkowo dopracowane. Dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko po to, abyście mogli cieszyć się ich każdym kilometrem i za każdym razem, gdy zdecydujecie się startować w Mazovii.

Dowodem na niepowtarzalność Mazovii będzie monument, czyli już drugi etap zaplanowany na 23 kwietnia z bazą zawodów w Marinie Puławy. To tam ruszycie na porywającą trasę dziesiątek wąwozów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Apogeum Mazovii szykujemy na trzeci etap 21 maja. Zabieramy Was głębiej na Lubelszczyznę, na granicę Roztocza, którego kolorowy pejzaż przeplatać się będzie z kąśliwą trasą. Wszelkie trudy wynagrodzi Wam gościnność gmin Wysokie i Zakrzew w powiecie lubelskim.

Kolejne etapy cyklu przybliżymy Wam później, gdy już przetrwacie z nami ten jakże atrakcyjnie zapowiadający się początek sezonu.

Mogę tylko zdradzić, że wraz z nadejściem lata będzie bardziej wakacyjnie. Wybierzemy się do krainy wzgórz, lasów i jezior.

Teraz żegnamy się z ponurą zimą. Szykujcie się na nową odsłonę Mazovia MTB Marathon 2 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wasz wierny terenowy kolarski przewodnik Cezary Zamana