MAPA TRAS

Mapa dystansu Hobby Wysokie Cisowianka Mazovia MTB Marathon
Mapa dystansu Fit Wysokie Cisowianka Mazovia MTB Marathon
Mapa dystansu PRO Wysokie Cisowianka Mazovia MTB Marathon

RODZAJ

START

10:30
11:30
11:30
11:45

DYSTANS

12 km
31 km
49 km
200 m

Opis trasy.

Opis trasy Fit i Pro


Startujecie z serca Wysokiego, czyli z placu przy ulicy Strażackiej.

Asfaltową drogą wjeżdżacie na liczący półtora kilometra odcinek drogi wojewódzkiej, zmierzając podjazdem w kierunku Tarnawki Drugiej. Na drugim kilometrze skręt w lewo w polną drogę. Mkniecie szybkim, dwukilometrowym fragmentem z wyraźnym nachyleniem. Cel: Kolonia Tarnawka. Kolejne dwa kilometry wiodą wąska, przyjemną asfaltówą w stronę Zakrzewia Kolonii. Po drodze zahaczacie o skupisko rozlewisk między Tarnawką a Targowiskiem Kolonia. Uwaga: tam zawsze jest bardziej mokro, a bywa i ślisko.


Jest ósmy kilometr, więc czas rozpocząć wjazd na Roztocze. Najpierw kilometrowy odcinek o nachyleniu 2-3 procent, by następnie od dziewiątego kilometra wspinać się już wąwozem o nachyleniu momentami dochodzącym do procent 15.

Był podjazd, jest więc i szybki zjazd do Wólki Ponikiewskiej. Tam, po chwili odpoczynku na odcinku 11 - 15 kilometr zacznie się to, co Roztocze ma najciekawszego do zaoferowania. Prawdziwy rollercoaster. Z góry na dół. Nie jest to odcinek trudny technicznie, ale wydolnościowo da popalić, a na zjazdach szykujcie się do driftingu. Widokowo też będzie pierwsza klasa.

Na piętnastym kilometrze na garbie na drodze na Górny Gościniec w osadzie Gwizdowie będzie oczekiwany bufet. Zaraz za bufetem trzeba podjąć decyzję: czy w prawo w dół do Ponikwy na Fit w kierunku mety – czy też w lewo na Pro i na Wilczą oraz Sowią Górę.

Ci z Was, którzy wybiorę się na Pro, muszą być gotowi na prawdziwe MTB: trudniej przejezdne odcinki ze względu na nachylenia, wymagające, zmienne podłoże, trochę czarujące, trochę zaskakujące wąwozy. To dodatkowe wyzwanie na liczącej ponad 20 kilometrów pętli. Wasza średnia prędkość na pewno raptownie spadnie.

Pro po zamknięciu pętli wraca znów na trasę Fit i szybko zjeżdża do Ponikwy. Tam wspinacie się trawersem lżejszymi podjazdami oraz ciekawymi zjazdami przez pokręcony singiel. Urokowi dodaje mu to, że wije się między tajemniczymi krzyżami. Następnie powrót przez Zakrzew Kolonia w kierunku upragnionej ostatniej prostej do Wysokiego.

Ostatnie cztery kilometry to już droga asfaltowa, wiodąca Was na metę w Wysokiem.


Opis trasy Hobby

Uwaga: od dawien dawna nie mieliśmy dystansu Hobby dłuższego niż 10 kilometrów. A w Wysokiem kilometrów wyszło kilometrów 11.

Startujecie z serca Wysokiego, czyli z placu przy ulicy Strażackiej. Wjeżdżacie na półtorakilometrowy odcinek wiodący wznoszącą się drogą wojewódzka w kierunku Tarnawki Drugiej. Na drugim kilometrze skręcacie w lewo w polna drogę. Rozpoczniecie kilometrowy, opadający fragment, który prowadzi w stronę Kolonii Tarnawka. Uwaga! To będzie najszybszy odcinek. Bądźcie wyjątkowo ostrożni.

Po przejechaniu 3,5 kilometra odbijacie w prawo i dalej mkniecie polną drogą w kierunku Zabłocia. Najpierw lekko wznoszący się podjazd, a potem już z góry. Na siódmym kilometrze wyjazd z górki na drogę asfaltową, której ostatnie 4 kilometry doprowadzą Was na metę w Wysokiem.

 

Biuro zawodów / Miejsce startu i mety

Na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie 23-145

PROFILE TRAS

Dystans Fit Wysokie Cisowianka Mazovia MTB Marathon
Dystans Pro Wysokie Cisowianka Mazovia MTB Marathon
Dystans Hobby

Program Zawodów  (niedziela 12.06.2022)

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 11.30  – start dystansów Fit i PRO
  • 11:45 – zawody Mini Mini 

Dekoracje 

  • 12:15 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:15 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:30- dekoracja dystnasu Pro
*podane godziny są godzinami orientacyjnymi .

Legionowo, la grande finale

Peleton Mazovii ma przed sobą już tylko jedną prostą, nim wpadnie na najważniejszą metę w sezonie 2022. Najważniejszą, bo kończącą tegoroczne zmagania. Ostatnie zawody Mazovii

Szczegóły »

Jak Rawa, to przeprawa

Dzięki Wam za to, że wyprawiliście się do Rawy, rozprawiliście się z tamtejszymi przeszkodami i rozprawialiście z nami o poziomie maratonu. Cieszy nas to, że

Szczegóły »

Rusza wyprzedaż!

Nie będzie lepszej okazji, aby zaopatrzyć się w tegoroczną kolekcję kolarskich strojów Mazovii. Podczas Rawa Mazowiecka Cisowianka Mazovia MTB Marathon w naszym sklepie kupicie koszulki,

Szczegóły »

Opis trasy z Mazowieckiej Rawy

Zapoznajcie się z opisami tras, czekających na Was podczas Rawa Mazowiecka Cisowianka Mazovia MTB Marathon (18 września). Po więcej szczegółów, a także do zapisów, zapraszamy

Szczegóły »
PATRONI LOKALNI